Чим MOTO-транзакції відрізняються від простих платежів?

По відношенню до банківської карти поняття «транзакція» використовується для позначення будь-якої операції, яка призводить до зміни її рахунку. Прикладами транзакцій можуть служити оплата покупок в магазинах, зняття готівки в банкоматах, переказ грошових коштів на іншу карту і тому подібні дії.

Основні відомості про MOTO-транзакціях

MOTO (скорочення від англійського виразу Mail Order / Telephone Order) - це вид транзакцій, здійснюваних для оплати товарів і послуг з використанням банківських карт. MOTO-платежі відрізняються від простих платежів тим, що володар пластикової карти повідомляє реквізити, необхідні для оформлення відповідного документа, поштою або телефоном. З цією метою також можуть використовуватися факсимільний та інші подібні види зв'язку. Особливий підвид MOTO становлять транзакції, що передбачають передачу реквізитів платіжної карти через інтернет.

Таким чином, при здійсненні MOTO-транзакції власник платіжної картки не знаходиться в місці продажу придбаних ним товарів або послуг. У зв'язку з тим, що при здійсненні MOTO-транзакції не можна зробити ідентифікацію його особистості, так само як і встановити дійсність і справжність належної йому платіжної карти, такі операції входять в категорію транзакцій зі значно підвищеним рівнем ризику.

Як приклади MOTO-транзакцій можна привести підписку на періодику за допомогою внесення даних в розміщену в ній форму із зазначенням номера банківської картки, замовлення товарів за каталогами і т. П.

При фізичній відсутності карти в момент виконання оплати покупцем, продавцеві доводиться покладатися на ту інформацію, яку власник карти надав дистанційно, тобто одним із таких способів:

  • поштою
  • через глобальну мережу

  • по телефону


Фірми-постачальники готові надати гарантії доставки замовлених товарів, проте вони, зазвичай, не запитують перевірку ідентифікації замовника і не беруть участі в обробці перерахувань грошей продавцю. Прийняті нещодавно заходи забезпечують продавцям можливість виробляти доставку тільки на ту адресу, яку підтверджено власником карти, а банківські системи дозволяють торговим фірмам користуватися простими способами перевірки цих відомостей. До прийняття даних заходів шахрай, званий кардером, міг спочатку отримати незаконним способом деталі платіжної картки під сумлінного власника, а потім перехопити доставлений покупцеві товар. Наприклад, перебуваючи біля будинку, коли господарі відсутні.

Порядок здійснення MOTO-транзакцій

Погодивши вартість і склад замовлення, платник повідомляє по телефону дані своєї платіжної карти співробітникові фірми, що використовує МОТО для прийому платежів. Співробітник вводить отримані дані пластикової карти в особистому кабінеті процесингового центру. Система фрод-моніторингу робить обробку введених даних пластикової карти, потім виконується зарахування грошей на розрахунковий рахунок фірми-продавця в стандартні терміни.

Щоб мати можливість надсилати МОТО-платежі, фірмі необхідно пройти процедуру отримання сертифіката на відповідність встановленим вимогам PCI DSS - виходячи з обсягу прийнятих платежів. Настільки жорстке вимога обумовлена ​​тим, що працівники фірми, що приймає МОТО-платежі, мають прямий доступ до реквізитів платіжних карт клієнтів.

Список підтримуваних для здійснення МОТО-транзакцій платіжних карт та налаштувань безпеки змінюється, виходячи з регіону роботи, напрямки діяльності фірми і банку-еквайра.


Як підключити MOTO-оплату?

MOTO транзакції доступний для всіх продавців, які користуються платіжним сервісом UPC eCommece Connect. Ніяких додаткових технічних дій, з боку торговця проводити не потрібно. Для підключених торговців просто необхідно звернеться до нас на підтримку по ec@upc.ua - активація сервісу буде проведена в той же день


  • No labels